Heineken & Douwe Egberts dagen elkaar uit!

25 january 2012

Social Media brengt merken dicht naar de klant... maar ook dicht naar elkaar. Zo blijkt uit de interactie op Facebook!

25 january 2012

Als merk moet je tegenwoordig wel aan newsjacking of inhaken doen, zo het lijkt. Doe je dat niet, dan mis je blijkbaar de social media boot. Inhaken is hot, newsjacking is nog hotter. Maar heb je dit als merk echt nodig? Inhaken op belangrijke gebeurtenissen kan nooit kwaad en zorgt zelfs voor extra mediawaarde. Clichés werken, dus ‘why not’, maar doe het met mate. Het levert je wel veel interactie op en is goed voor je likebility als merk. Newsjacking is niche en nog niet zo eenvoudig. Het is snel en direct reageren op nieuws. Het liefst zo gevat mogelijk.

Heineken begrijpt dit en haakt er flink op los. Als zij een oproep doen om een ‘bakkie te doen’ kan een oer-Hollands koffiemerk als Douwe Egberts niet achterblijven om te reageren. Met de simpele tekst ‘Doen we!’ werd de uitnodiging geaccepteerd.

Gezien het aantal positieve reacties is dit een klein succesje te noemen. Twee bekende Hollandse merken die afspreken om een ‘bakkie te doen’. Het lijkt wel de normale wereld dat Facebook.

 

Share page: